Poslední změna : 29.05. 12:59:30
Slovo na závěr :
Pořadatelský tým ze Severky Šumperk se pro vás snažil objevit nový prostor, který by byl přínosem v nabídce terénů u nás a podle ohlasu většiny závodníků doufáme, že se nám záměr vydařil. Při přípravě závodu jsme měli na mysli jak sportovní úroveň závodů, tak kvalitu zázemí celé akce, neboť víme, že jedině souhra všech faktorů vytváří celkový pozitivní dojem ze závodů. Jsme rádi, že se nám vyhnuly problémy se ztracenými kontrolami z loňského Mistrovství Moravy v Petříkově. Doufáme, že i přes menší zádrhely s občerstvovačkami způsobené extrémně horkým počasím, se závody líbily, a že opět přijedete na další závody pořádané Severkou Šumperk. Pro zájemce o ještě větší kopec a ještě o něco drsnější klasiku doporučujeme Mistrovství ČR v horském OB, které se bude konat 5. a 6. listopadu ve Starém Městě pod Sněžníkem.
Děkujeme všem závodníkům za účast, sponzorům a partnerům závodu za podporu, obyvatelům obce Vojtíškov za spolupráci, komentátorům Petrovi Klimplovi a Davidu Alešovi za profesionální komentování, Mirkovi Chmelařovi za pomoc při zpracování výsledků, Zdeňkovi Černíkovi a firmě Racom za zajištění radiokontrol a mnoha dalším.

• 31. 5. Fotky ze závodu
    Mezi Fotkami přibyly nové fotky ze závodů.
  • 30. 5. Konečné výsledky
    V sekci výsledků jsou umístěny odkazy na konečné výsledky.
  • 29. 5. Je to za náma ...
    Dnešní drsnou klasickou tratí skončily závody ve Vojtíškově. V dámské elitě zopakovala první místo Dana Brožková a druhé Marta Štěrbová, na třetím místě doběhla Eva Juřeníková. V mužích zvítězil stejně jako v sobotu Michal Horáček, druhý skončil Niclas Jonasson a třetí Jaromír Švihovský. Na výsledky ostatních kategorií se podívejte zde.
  • 28. 5. Sobotní výsledky
    Sobotní závod na krátké je za námi. V hlavní dámské kategorii vyhrála Dana Brožková s náskokem téměř minuty a půl před Martou Štěrbovou, třetí skončila Zdenka Stará. V pánské elitě zvítězil s podobným náskokem jako Dana Michal Horáček, druhé místo obsadil slovenský reprezentant Lukáš Barták, Tomáš Dlabaja na třetím místě ztratil další minutu. Bojovalo se i v dalších kategoriích, výsledky hledejte zde.
  • 27. 5. Upozornění !!
    Vzhledem k tomu, že pořadatelé se již postupně přesouvají do Vojtíškova, nebude v naší moci neustále kontrolovat email a řešit případné změny. Méně podstatné věci se budou řešit na prezentaci, urgetní změny vyřizuje Vašek Král - 603 545 642 (volání, ne SMS).
  • 26. 5.
    Skupina pro ranking Soutěžní komise ČSOB nám konečně zaslala seznam udělených divokých karet. Děkujeme :-) Uvedení závodníci byli zařezeni nad počet do odpovídajících kategorií.
  • 26. 5.
    Můžete se podívat na parametry tratí.
  • 26. 5.
    Poslední (a doufáme,že konečné) verze startovních listin jsou k dispozici pod startovkama
  • 24. 5. Upozornění !!
    Kvůli nepozornosti při losování startovek byly startovní listiny pro kategorie H21E a D21E na nedělní závod nalosovány v rozporu s Prováděcími předpisy k soutěžím ČSOB v OB 2005 (pokud vás to zajímá, tak se podívejte sem). Za tuto chybu se omlouváme, startovka byla přelosována.
  • 24. 5. Pro snažší hledání Vojtíškova se můžete podívat na přehlednou mapku.
  • 23. 5. Už jsou hotové pokyny (verze pro tisk: pdf, rtf)
  • 22. 5. Ve výčtu favoritů můžeme pokračovat: v mužích se objeví celá vedoucí trojice českého rankingu - Michal Smola, Tomáš Dlabaja a Jaromír Švihovský. Mezi ženami pak např. Dana Brožková (1. v rankigu) a Marta Štěrbová (3.). Mezi zahraničními závodníky najdeme i Mattiase Karlssona, kterému se v září podařilo obsadit druhou pozici na dlouhé trati (WOC). Uvidíme jak si povede v sudetských kopcích ;o).
  • 21. 5.
    Kromě tuzemských závodníků se přihlásilo i několik silných cizinců. Mimo jiné se zúčastní i švédský borec z norského Haldenu Emil Wingstedt, který ve světovém rankingu drží čtvrtou příčku.
  • 16. 5.
    Ve Fotkách jsou přidány fotky z minulého víkendu (i s komentářem).
  • 15. 5.
    Pod odkazem startovek jsou k dispozici předběžné seznamy přihlášených závodníků podle kategorií a podle oddílů. Zkontrolujte si své údaje, reklmace směřujte na email pořadatelů.
  • 10. 5.
    : :  Zprávy z lesa : teplota 0 °C, čerstvý sníh 5 cm v hustnících zůstávající, mimo hustníky nesouvislá vrstva. V okolí nejvyššího bodu mapy 1015 m.n.m. místy i metrové závěje (které patrně nebudou zmapovány, neboť mapaři nemají vhodnou mapovou značku), mapař dnes přesto málem šlápl na zmiji, kupek jako na Kunčické, ale i větších rozměrů, navíc kamenné zídky.
    : :  Upozornění k ubytování : zvláštní požadavky a nabídku dalších míst vyřizuje Dana Březinová.
    : :  Stravování : vzhledem k omezené nabídce v okolních obcích pořadatelé zajistili prostřednictvím soukromé firmy nabídku teplých jídel přímo na shromaždišti, nebudou chybět ani výrobky Pekařství Král, pivo z Hanušovic apod.
    : :  Pořadatelé objednali 13ks budek TOI TOI, uvidíme, kolik jich tentokrát zbyde.
    : :  Připravují se ceny pro nejlepší, již se tisknou trika pro áčkové kategorie s logem závodu.
    : :  Velká nabídka prodeje sportovních potřeb : Vavrys, HSH, NEW line, Draps.